Kobiety wysoko wrażliwe – w czym tkwi ich wyjątkowość

W społeczeństwie jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że kobiety to kruche i delikatne istoty. Obecnie myśl ta zaciera się i nikogo nie dziwi już twardość i upór niektórych przedstawicielek płci pięknej. Czy jednak oznacza to, że kobiety kruche i emocjonalne to rzadkość? Wręcz przeciwnie. W książce Katarzyny Kucewicz “Kobiety, które czują za bardzo” można przekonać się, że wiele pań w życiu codziennym przejawia wysoką wrażliwość, z którą czasem ciężko im sobie poradzić.

Świat widziany przez pryzmat emocji

Przez wiele lat wrażliwość była kojarzona jako cecha wręcz negatywna. Bo jak można płakać z błahych powodów, bać się ludzi czy nie radzić sobie z emocjami? Dla wielu osób wciąż to wszystko jest dziwne i oznacza słabość. Tymczasem są ludzie (wśród których spora grupa to kobiety), postrzegający świat przez pryzmat wielkiej wrażliwości i nadmiaru emocji. Katarzyna Kucewicz to terapeutka i psycholożka, która od lat pracuje z osobami silnie odczuwającymi bodźce zewnętrzne. W książce “Kobiety, które czują za bardzo” opisuje zagadnienia związane ze zbyt wysoką wrażliwością.

Wysoka wrażliwość – dar czy przekleństwo?

Często emocje, jakie odczuwają kobiety są tak silne, że nie wiedzą jak sobie z nimi radzić. Myślą, że dzieje się z nimi coś złego, zamykają się w sobie. Jednak w przypadku osób wysoce wrażliwych jest to zupełnie normalne. Strach przed tłumem ludzi, wrażenie, że nie pasuje się do otaczającego świata, najmniejsza krytyka zwalająca z nóg. To wszystko z dużym prawdopodobieństwem świadczy o wysokiej wrażliwości. I pomimo, tego co myślą niektórzy, nie jest to choroba psychiczna ani zaburzenie, tylko cecha osobowości. Cecha, która może być przekleństwem, jednak odpowiednio wykorzystana przynosi bardzo wiele korzyści.

Książka Katarzyny Kucewicz to skarbnica wiedzy o tym czym jest, skąd się bierze i jak objawia na co dzień wysoka wrażliwość. Swoisty przewodnik, który pomaga zapanować nad tą mocną cechą osobowości, zawierający mnóstwo rad o tym jak zadbać o siebie w świecie pełnym emocji i bodźców i odetchnąć pełną piersią.