Czuć za bardzo – o kobiecej wyjątkowej wrażliwości

Czym jest wysoka wrażliwość? Co oznacza dla wysoko wrażliwej kobiety? Jak czerpać z niej siłę i móc się w niej realizować? Na te i wiele innych kluczowych pytań dotyczących kobiecej wysokiej wrażliwości odpowiada psycholożka, psychoterapeutka i seksuolożka Katarzyna Kucewicz w swojej książce zatytułowanej “Kobiety, które czują za bardzo“.

Skąd ta wysoka wrażliwość?

Kobiety wysoko wrażliwe często nie rozumieją, dlaczego czują się inne, co jest przyczyną odmiennego (niż powszechnie dominujący) sposobu postrzegania i odbierania przez nie rzeczywistości. Katarzyna Kucewicz przychodzi im z pomocą, poszukując możliwych źródeł wysokiej wrażliwości u kobiet, a także objaśniając jej komponenty. Obala mity, które często towarzyszą wysoko wrażliwym kobietom od najmłodszych lat i w krzywdzący sposób spłycają oraz upraszczają ich wyjątkową wrażliwość. W książce “Kobiety, które czują za bardzo” autorka proponuje również opracowany przez nią na podstawie innych źródeł “Test wysokiej wrażliwości”. Jak sama stwierdza, nie jest to profesjonalne narzędzie diagnozujące, ale może stać się pomocne przy próbach ustalenia przez nas samych, czy posiadamy ową cechę wysokiej wrażliwości.

Jak oswoić i pokochać wysoką wrażliwość?

Książka Kobiety, które czują za bardzo w czuły i empatyczny sposób odnosi się do wysoko wrażliwych osób. Choć tytuł sugeruje, iż skupia się ona głównie na kobietach, Katarzyna Kucewicz niejednokrotnie wspomina również o wysoko wrażliwych mężczyznach, zwłaszcza przy okazji relacji i związków, które budują wysoko wrażliwe osoby. Autorka daje wskazówki, dzięki którym wysoko wrażliwe kobiety mogą zaakceptować swoją wyjątkowość pod tym względem, zatroszczyć się o siebie w świecie nie zawsze przychylnym wrażliwcom, ukoić wrażliwe obszary i uzupełnić nadszarpnięte pokłady energii, a w konsekwencji odnaleźć szczęście i spokój.

Zdecydowanie warto

Książkę Katarzyny Kucewicz pt. “Kobiety, które czują za bardzo” warto przeczytać zarówno czując, że może ona dotyczyć nas samych, a zatem będąc osobą wysoko wrażliwą, jak również towarzysząc osobie wysoko wrażliwej w jej codzienności jako ktoś bliski, znajomy, przyjaciel, partner, rodzic. Jest to lektura dla każdego, kto gotów jest zgłębiać ludzką naturę, chce lepiej zrozumieć siebie i innych.